II NIEDZIELA ADWENTU 11. XII. 2018 r.

1. Dzisiaj druga niedziela Adwentu. Kolekta przeznaczona jest na przedświąteczne przygotowanie w naszej parafii. Po mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na potrzeby kościoła na Wschodzie
2. Zapraszamy na Msze roratnie, szczególnie wszystkie dzieci, od poniedziałku do środy wieczorem o godz. 18.30, a w czwartki i piątki o godz. 17.00. Zapraszamy również na roraty dla młodzieży i dorosłych w piątki adwentu na godzinę 18.30.W czasie tegorocznych rorat chcemy tradycyjnie jak co roku obdarowywać dzieci. Wszystkie osoby chcące wspomóc to dzieło prosimy o przynoszenie nagród do zakrystii.
3. W czwartek po rannej Mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe seniorów naszej Parafii.
W tym dniu o godz. 18.30 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
4. W sobotę od godz. 8.30 przedświąteczny obchód chorych. Zapisy do dzisiaj w zakrystii. O godz. 17.00 nauka przed chrzcielna w kościele.
5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na opał do naszego kościoła. W dniu zapraszamy tradycyjnie na nasz przedświąteczny kiermasz do Nazaretu
6. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. W niedzielę przed wieczorną eucharystią nie będzie okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Plan kolędy na czas Adwentu znajdziemy w gablotkach i na stronie internetowej. Kolędę rozpoczynamy w niedzielę i sobotę od godz. 15.00, a w tygodniu od godz. 16.00. W tym roku kolędę rozpoczynać będziemy w blokach od parteru.
7. Przypominamy, że Dzieci Boże” z grupy charytatywnej rozprowadzają po mszach świętych sianko na wigilijny stół, oraz własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczone na cele charytatywne i dofinansowanie tej grupy.
8. Informujemy, że opłatki i świece wigilijnego dzieła pomocy Caritas są do nabycia w kancelarii, zakrystii i w Nazarecie w niedzielę po mszach św. o godz. 9.30 i 11.00.
9. Zwracamy się z prośbą do naszych nowych parafian, aby zechcieli zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu założenia swojej rodzinnej kartoteki.
10. Nasza Archidiecezja organizuje w ramach Światowych Dni Młodzieży spotkanie dla młodych ludzi pod hasłem „Panama na Śląsku”( noc z 26/27 01 2019). Szczegółowe informacje podajemy na ostatniej stronie wiadomości parafialnych.