XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 IX 2019 r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na spłatę raty za remont bocznych schodów kościoła. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30
2. W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. ojca Pio. Zapraszamy o godz. 17.45 na nabożeństwo, w czasie którego, za jego wstawiennictwem prosić będziemy o potrzebne nam łaski. Prośby możemy składać w skrzynce przygotowanej przy relikwiach św. ojca Pio.
3. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII, którzy na wiosnę przyjmą sakrament bierzmowania w naszej parafii.
4. W środę zapraszamy na godz. 19.15 do Nazaretu na wzruszający film pt; „ Największy dar”. To ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji i …duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie.
5. W czwartek o godz. 18.30 msza św. w int. Stowarzyszenia Faustinum, a po niej spotkanie formacyjne. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. arcybiskup senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
6. W sobotę zapraszamy do wzięcia udziału w corocznej pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W programie również zwiedzanie klasztoru cystersów w Mogile. Wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii. W tym dniu również, jak co roku zachęcamy do odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na skrzyżowanie ulic Jankiego i Szewskiej przy krzyżu. Polecać w niej będziemy sprawy: pokoju na świecie, naszej Ojczyzny i Kościoła.
7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W tym dniu homilię będzie głosił ks. Janusz Skotniczny, nasza parafianin pracujący na misji w Papui Nowej Gwinei i po mszach świętych przed kościołem przyjmować będzie ofiary na potrzeby swojej duszpasterskiej pracy.
8. Zapraszamy nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziały w Archidiecezjalnej pielgrzymce do Piekar Śląskich. Odbędzie się ona w sobotę, 5 października. Wyjazd o godz. 9.15 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.
9. Informujemy, że nauki przedmałżeńskie zakończone dniem skupienia dla narzeczonych odbędą się od 14 do 17 października br. w parafii NSPJ w Piotrowicach. Konieczne zapisy drogą elektroniczną; nspj.piotrowice@neostrada.pl .
10. Pragniemy reaktywować nasze parafialne czasopismo „ Wiosna kościoła” . Osoby, które chciałyby włączyć w to dzieło prosimy o kontakt z ks. wikarym Szymonem.
11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Wiadomości Parafialnych.