IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „LAETARE” – 19 III 2023 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu, Laetare, Niedzielę Radości. Kościół święty, cieszy się z obfitości darów nadprzyrodzonych, łask płynących z chrztu świętego i Eucharystii. W tradycji rzymskiej nazywamy ją „niedzielą róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a papież poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Po mszach świętych zespół charytatywny przyjmować będzie ofiary dla potrzebujących pomocy w naszej wspólnocie parafialnej ( wielkopostne paczki żywnościowe). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.
2. W poniedziałek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte o godz. 8.300 i 18.30.
3. We wtorek zapraszamy do Nazaretu o godz. 19.15 na film pt „The Chosen”: odcinek “Idealna okazja” i “ Duch”.
4. W czwartek o godz. 16.30 pierwsza spowiedź święta dla uczniów klas III A i B, a o godz. 17.15 dla uczniów klas III C i D.
5. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00. W tym dniu zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Piotrowic. Trasa przebiegać będzie od naszego kościoła do kościoła Matki Boskiej Fatimskiej następującymi ulicami; Radockiego, Kostki Napierskiego, Wilczewskiego i Bukszpanowa. Początek o godz. 19.00. Po drodze krzyżowej będą podstawione 2 autokary, by nimi wrócić na osiedle. Plan niesienia krzyża przez poszczególne grupy parafialne podajemy w wiadomościach parafialnych.
6. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nie narodzone. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego, którą będzie można podjąć na rannej mszy świętej.
7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na przedświąteczne przygotowania w parafii.
Po mszach świętych grupa Dzieci Maryi rozprowadzać będzie palmy i ozdoby świąteczne. Ofiary będą przeznaczone na cele formacyjne grupy.
8. Paschaliki wielkanocne są do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9 . Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Przypominamy, że konto bankowe naszej parafii znajduje się na stronie internetowej, jak i w „Wiadomościach Parafialnych”.
10. Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego