XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 IX 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta przeznaczona jest na prace remontowe dachu naszego kościoła, a po mszach św. przed kościołem zbiórka Caritas na pomoc ofiarom obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
2. W poniedziałek o godz. 11.30 zostanie odprawiona msz św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Olszowskiego z okazji dziesięciolecia istnienia Zespołu Szkół Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnej na Bażantowie.
3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentów świętych.
4. W czwartek po rannej mszy zapraszamy na nabożeństwo seniorów naszej parafii. Od czwartku również rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 16.15. Na pierwszym nabożeństwie różańcowym zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Plan nabożeństw podajemy w gazetce parafialnej.
5. W piątek o godz. 16.00 katecheza i spowiedź dla dzieci po Wczesnej Komunii Świętej. W tym dniu zapraszamy dzieci na mszę świętą szkolną o godz. 17.00, którą odprawimy w intencji Pań Katechetek Agnieszki Chorab i Marleny Rolnik z okazji rocznicy urodzin. Okazja do spowiedzi dla klas IV – VI od godz. 16.30.
Studentów, młodzież a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas VIII, którzy rozpoczynają swoje przygotowania do przyjęcia tego sakramentu (obecność obowiązkowa) zapraszamy na mszę św. młodzieżową o godz. 19.30. Od godz. 19.00 okazja do sakramentu pokuty i pojednania. Po mszy krótkie spotkanie informacyjne dla bierzmowańców.
6. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej.
7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na „świętopietrze” W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” , którzy przybliżą nam tematykę nadchodzącego Dnia Papieskiego.
8. W poniedziałek 5 października o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszą katechezę dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym do Wczesnej Komunii świętej.
9. W I i III wtorek miesiąca w naszej parafii będą odbywały się spotkania nowo powstałej  „Wspólnoty na Skale”. Rozpoczynamy Mszą Świętą 6 października o godz. 18:30. Czym jest „Wspólnota na Skale”, do kogo jest skierowana można przeczytać na plakatach w gablotkach, na parafialnym Facebooku i na Facebooku wspólnoty pod nazwą: „Wspólnota na Skale”. Zapraszamy!
10. W dniu 16. października w godz. od 10.00 do 11.30 przy naszej kaplicy przeprowadzimy zbiórkę elektroodpadów. Celem akcji jest pozyskanie środków finansowych na pomoc polskim misjonarzom pracującym w Zambii, Kamerunie i Kenii.
11. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dzięki waszej życzliwości i wsparciu może funkcjonować nasza parafialna wspólnota. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tą materialną troskę o nasz kościół to podajemy na stronie internetowej konto naszej parafii.
12. Przypominamy, że obowiązują nas w dalszym ciągu zarządzenia władz państwowych i kościelnych związane z panującą pandemią koronawirusa ( zakładanie maseczki na usta i nos wewnątrz kościoła, dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła i zachowanie społecznego dystansu).
13. W gablotkach, na stronie internetowej i facebooku podajemy plan spotkań poszczególnych grup parafialnych. Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z naszej propozycji.
14. Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego.

NABOŻENSTWA RÓŻAŃCOWE 2020

dz

Dzień tygodnia

Nazwa grupy

1

Czwartek

Klasa III

2

Piątek

Boże Dzieci

3

Sobota

Członkowie „Faustinum”

4

Niedziela

Żywy różaniec

5

Poniedziałek

Celebrans

6

Wtorek

Modus Vivendi

7

Środa

Odnowa w Duchu Świętym

8

Czwartek

Grupa modlitwy św. Ojca Pio

9

Piątek

Oaza”

10

Sobota

Animatorzy i Lektorzy

11

Niedziela

Klasa V

12

Poniedziałek

Ministranci

13

Wtorek

Żywy Różaniec

14

Środa

Klasa VII

15

Czwartek

Członkowie Żywego Różańca do Krwi Chrystusa

16

Piątek

Klasa II

17

Sobota

Odnowa w Duchu Świętym

18

Niedziela

Domowy Kościół

19

Poniedziałek

Celebrans

20

Wtorek

Klasa VIII

21

Środa

Żywy Różaniec

22

Czwartek

Bierzmowańcy

23

Piątek

Klasa IV

24

Sobota

Klasy I

25

Niedziela

Grupa modlitwy Ojca Pio

26

Poniedziałek

Klasa VI

27

Wtorek

Rodzice ministrantów

28

Środa

Celebrans

29

Czwartek

Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii

30

Piątek

Członkowie Żywego Różańca do Krwi Chrystusa

31

Sobota

Odnowa w Duchu Świętym