18 Niedziela Zwykła – 2 VIII 2020 r.

1. Dzisiaj w 18 niedzielę zwykłą przypada odpust w Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „ Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Nieszpory niedzielne o godz 16.30.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
3. W czwartek Święto Przemienia Pańskiego. Msze św. o godzinie 8.30 i o 18.30.
4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
5. Słowa podziękowania wszystkich pielgrzymom naszej parafialnej pielgrzymki do Częstochowy. Pielgrzymka minęła w atmosferze radości i dobrej współpracy za co serdeczne Bóg zapłać.
6. W związku z czasem urlopów informujemy, że w niedzielę przed wieczorną Mszą świętą nie będzie okazji do spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w tygodniu pół godziny przed Eucharystią.
7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dzięki waszej życzliwości i wsparciu może funkcjonować nasza parafialna wspólnota. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tą materialną troskę o nasz kościół to podajemy na stronie internetowej konto naszej parafii.
8. Bażantowo Sport organizuje SPORTOWE PÓŁKOLONIE dla dzieci zapewniając opiekę w godz. 7.30 do 17.00. Bardzo bogaty program zajęć, turnusy przez całe wakacje. Zapewniona jest bardzo dobra opieka i bezpieczeństwo higieniczne. Szczegóły na plakatach w gablotkach parafialnych.
9. W środę 5 sierpnia odbędzie się wyścig kolarski Tour de Pologne. Zapraszamy do zapoznania się z plakatem informacyjnym umieszczonym w gablocie oraz ze zmianami organizacji ruchu na stronach internetowych Urzędu Miasta Katowice.
10. Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego.