VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 II 2020 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele rozpocznie się czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie kościoła. W ramach tej adoracji o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Od godz. 16.00 zapraszamy na „Jubileusz I Komunii świętej” wszystkie te osoby, które przyjęły I komunię świętą do roku 1970. A więc wszystkie osoby, które przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca ponad 50 lat temu. W ramach tego jubileuszowego spotkania przewidziana jest konferencja, nabożeństwo dziękczynne i msza św. o godz. 17.00. Od dziś rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, natomiast od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
2. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 9. 00 do 18.30.
3. We wtorek msza św. wieczorna w int. Grupy Modlitwy Św. Ojca Pio, a po niej spotkanie formacyjne.
4. W środę wraz z całym Kościołem rozpoczniemy okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje post (jeden posiłek do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, natomiast post ilościowy – od 18 do 60 roku życia. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną o godz.: 8.30, 17.00, 18.30 i 20.00. Kolekta w tym dniu jest jałmużną postną. Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii „Dzieło Pokutne” w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych (każdego dnia jedna z osób z naszej parafii podejmuje ścisły post o chlebie i wodzie oraz modlitwę w tejże intencji).
5. W czwartek obchodzi swoje urodziny ksiądz wikariusz Krzysztof Kregel. Dziękujemy mu za duszpasterską posługę. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na mszę św. wieczorną w jego intencji. Po tej mszy św. spotkanie formacyjne Stowarzyszenia „Faustinum”.
6. W piątek, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a o godz. 17.45 dla dorosłych, w niedzielę o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Szymon Majchur. W czasie tych nabożeństw modlimy się za zmarłych zalecanych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne ich wypełnianie i składanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. W sobotę serdecznie zapraszamy małżonków o godz. 16:00 na „Randkę małżeńską” do naszego kościoła. W programie min. konferencja, świadectwo małżonków, adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa i rozmowa. W czasie trwania randki zapewniamy opiekę dla dzieci. Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy!
8. Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako niedziela trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dzieła abstynencji i modlitwy w intencji uzależnionych od alkogolu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Wiadomości Parafialnych