II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 I 2021

1. Dziś II niedziela zwykła. Kolekta przeznaczona jest na Archidiecezję ( na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa).
2. Trwają w naszej parafii nabożeństwa kolędowe. Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Plan nabożeństw podajemy w wiadomościach parafialnych, w gablotkach i na stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby na to spotkanie modlitewne w którym będziemy prosić o błogosławieństwo Boże dla waszych domostw, przyszedł tylko jeden przedstawiciel z danej rodziny, abyśmy zachowali przepisy rygoru sanitarnego. Ofiary kolędowe przeznaczona będą na remont głównych schodów kościoła. 26 i 27 stycznia 2021 roku odprawimy dodatkowe jeszcze nabożeństwa kolędowe dla tych, którzy nie będą mieli okazji uczestniczyć w nich, w ramach swojego terminu. Istnieje też możliwość indywidualnych odwiedzin duszpasterskich połączonych z błogosławieństwem nowego mieszkania, czy domu.
3. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia, pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”
4. We wtorek msza św. wieczorna w intencji wspólnoty Żywego Różańca do Krwi Chrystusa.
5. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu modlić się będziemy w intencji naszych babć i dziadków.
5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy ustanowioną przez papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
6. Zwracamy się z prośbą do naszych nowych parafian, aby zechcieli zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu założenia swojej rodzinnej kartoteki.
7. Przypominamy, że obowiązują nas w dalszym ciągu zarządzenia władz państwowych i kościelnych związane z panującą pandemią koronawirusa: maseczki mają zasłaniać usta i nos, dezynfekujemy ręce przy wchodzeniu do kościoła i zachowanie społecznego dystansu czyli 1 osoba na 15 m2

Dla pozostających w domu istnieje możliwość uczestniczenia we mszach świętych przez Internet.
8. Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie nabożeństw kolędowych
Przypominamy, że konto bankowe naszej parafii znajduje się na stronie internetowej, jak i w „Wiadomościach Parafialnych”.