I NIEDZIELA ADWENTU 27 XI 2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na Pana. Rozpoczynamy zarazem nowy rok duszpasterskim pod hasłem „ Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest też jako Niedziela Trzeźwości. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie kościoła. Nieszpory adwentowe o godz. 16.30.
Zgodnie z zapowiedzią, członkinie naszego zespołu charytatywnego przyjmować dzisiaj będą przed kościołem ofiary na potrzeby chorych i będących w trudnej sytuacji finansowej naszych parafian. Za zebrane fundusze zostaną przygotowane świąteczne paczki. Przypominamy również, że w kaplicy św. Barbary po mszach świętych można składać ofiary na mszę barbórkową.
2. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30 i w piątki o godz.17.00. Wzorem lat ubiegłych roraty dla dorosłych w każdy piątek Adwentu o godz. 18. 30. W czasie tegorocznych rorat chcemy tradycyjnie jak co roku obdarowywać dzieci prezentami. Wszystkie osoby chcące wspomóc to dzieło prosimy o przynoszenie nagród do zakrystii.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania
4. W piątek o godz. 17.00 msza św. szkolna (roraty). W czasie tej mszy świętej zostaną poświęcone medaliki dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. W tym dniu również okazja do spowiedzi dla młodzieży o godz. 18.00, a po niej o godz. 18.30 msza św. młodzieżowa (roraty).
5. W przyszłą niedzielę msza święta barbórkowa o godz. 9.30, którą sprawować będziemy w intencji górników i ich rodzin. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii (świąteczne przygotowania). Po mszach świętych przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie i pomoc charytatywna dla potrzebujących naszych parafian.
6. W gablotkach i na stronie internetowej podajemy całkowity plan odwiedzin duszpasterskich .
Jest on również dostępny w wersji papierowej na stoliku z prasą katolicką. W tym roku kolędę w blokach z windę rozpoczynać będziemy od parteru. W sobotę i niedzielę rozpoczynać będziemy od godz. 15.00, a w tygodniu od godz. 17.00.

W okresie kolędowym nie będzie okazji do spowiedzi św. przed wieczornymi mszami św. w niedziele.
7. Przedświąteczny obchód chorych odbywać się będzie po wcześniejszym umówieniu (poprzez kancelarię parafialną) terminu spotkania w domu chorego.
8. Opłatki na wigilijny stół są do nabycia w kancelarii i zakrystii oraz w niedziele po mszach świętych o godz.
9.30 i 11.00 w Nazarecie.
9. Zwracamy się z prośbą do naszych nowych parafian, aby zechcieli zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu założenia swojej rodzinnej kartoteki.
10. Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Przypominamy, że konto bankowe naszej parafii znajduje się na stronie internetowej, jak i w „Wiadomościach Parafialnych”.
11. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, który jest do nabycia na stoliku.