XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 X 2018 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na opał do naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na Fundację ; „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 16.15.
Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do piątku w godzinach; 9.00-10.00 i 17.00-17.45.
We wtorek obchodzimy św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. W tym dniu wspominamy 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona w int. Członków Żywego Różańca i ich Rodzin.
W środę zapraszamy o godz. 19.15 do Sali kinowej Nazaretu na film pt; „Jak Bóg da”. Jest to komedia, która oprócz dostarczania momentów pełnych śmiechu, sygnalizuje fakt, że otwarte przyznawanie się do wiary szokuje i wywołuje obawy. Powtórzenie projekcji filmu odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.15 w Nazarecie.
W czwartek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu modlimy się intencji pracowników służby zdrowia.
W sobotę o godz. 8.00 wyjazd Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym na Jasną Górę. W tym dniu o godz. 17.00 w kościele nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
W przyszłą niedzielę obchodzimy jako Światowy Dzień Misyjny. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby misji.
Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Już dziś zachęcamy do duchowego przygotowania się przez Sakrament Pokuty i Pojednania. Prosimy, aby czasu spowiedzi nie odkładać na ostatnie minuty przed rozpoczęciem Mszy. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się w Różańcu, począwszy od Uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy o czytelne zapisywanie. Zalecki można składać w zakrystii i kancelarii.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Wiadomości Parafialnych.