II NIEDZIELA ZWYKŁA 19 I 2020

1. Dziś II niedziela zwykła. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Kolekta przeznaczona jest na Archidiecezję ( na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa).
2. We wtorek o godz. 18.00 adoracja Żywego Różańca do Krwi Chrystusa, a po niej msza św. w int tej grupy. Po mszy wieczornej zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia przy żłóbku” (wspólne modlitwy i śpiewy przy stajence Narodzonego Pana)
3. W środę zapraszamy o godz. 19.15 do Sali kinowej Nazaretu na film pt” Ze wszystkich sił”. Julien, jak wszystkie nastolatki, marzy o przygodach, które dla osoby niepełnosprawnej są trudne do realizacji. Osiemnastolatego, by osiągnąć swój cel, namawia swego ojca do wspólnego startu w triatlonie. Trudna konkurencja zbliża na nowa ojca i niepełnosprawnego syna. Wspierani przez najbliższych ojciec i syn podejmują niewiarygodnie trudne wyzwanie. Powtórzenie projekcji filmu odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.15 w Nazarecie.
4. W czwartek po mszy św. porannej spotkanie seniorów naszej parafii w Nazarecie. W programie ciekawy film o powstaniu Kaplicy Sykstyńskiej oraz niespodzianka kulinarna
5. W sobotę obchodzić będziemy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy, ustanowioną przez papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. Będzie to zarazem Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie kościoła. W tym dniu po mszy wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego „ Modus Vivendi” i zaproszonych gości.
7. Trwają odwiedziny kolędowe. Plan kolędy można znaleźć w gablotkach i na stronie internetowej oraz na stoliku z prasą W tygodniu rozpoczynamy od godz. 16.00, a w soboty i niedziele od godz. 15.00 we wszystkich blokach z windą od górnego piętra.
8. Informujemy, że nasza parafia organizuje w dniach od 1 do 8 lipca 2020 roku pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje podajemy na plakacie, jak również w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapisy do końca stycznia. Pielgrzymkę poprowadzi nasz wikary ks. Szymon Majchur.
9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy , by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Wiadomości Parafialnych.