II NIEDZIELA ZWYKŁA 20 I 2019

1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Trwa zarazem Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Po mszy wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego „ Modus Vivendi” i zaproszonych gości. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie parafii.
2. W środę o godz. 18.00 nabożeństwo do MB Nieustające Pomocy. W tym dniu zapraszamy o godz. 19.15 do Sali kinowej Nazaretu na film pt; „Samson”. Jest to epicka opowieść o biblijnym super bohaterze z niezwykłym darem siły, wybrańcu Boga, który ma za zadanie wyzwolić swój lud z niewoli. Widowiskowe kino akcji w gwiazdorskiej obsadzie. Powtórzenie projekcji filmu odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.15 w Nazarecie.
3.W piątek obchodzimy Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. O godz. 8.00 wyjazd grupy parafialnej „Boże Dzieci” na kulig do Brennej. W tym dniu o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. W nocy z soboty na niedzielę (26/27 stycznia) w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej archidiecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panama na Śląsku”
5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby kościoła. Przy sprzyjającej pogodzie i stosownej warstwie śniegu chcemy w tym dniu zaproponować wspólną zabawę – RODZINNY TURNIEJ RZEŹBIENIA W ŚNIEGO O PUCHAR PROBOSZCZA. Zapraszamy rodzinne drużyny składające się z przynajmniej dwóch osób i dwóch pokoleń. Temat rzeźby dowolny, czas maksymalnie 60 minut. Zapraszamy na plac przykościelny o godz. 14.30. Po mszy wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd zespołu „Agapetos”
6. Kandydatów do sakr. bierzmowania z klas VIII SP i III Gimnazjum zachęcamy do udziału w rekolekcjach weekendowych szczegóły na blogu internetowym. Przypominamy zarazem o konieczności sprawdzania na tym blogu podawanych informacji.
7. Kolejny wieczór uwielbienia odbędzie się w wtorek 29 stycznia o godz. 19.15 w naszym kościele.
8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Wiadomości Parafialnych