IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12 V 2019 r.

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza, która jest szczególnym dniem modlitw o nowe powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Rozpoczyna się również Tydzień Modlitw o Powołania. Prośmy, aby Pan posłał „robotników na swoje żniwo” także z naszej parafii. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Nabożeństwo pierwszokomunijne, eucharystyczne połączone z majowym o godz. 16.00.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
3. W poniedziałek zapraszamy na pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe, po nim Msza św. w int. Żywego Różańca, po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy poczty sztandarowe i górników do niesienia figury. Prosimy zabrać ze sobą świece.
4. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. w int. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
5. W czwartek o godz. 16.00 zapraszamy na uroczystą, jubileuszową Mszę św. w int. ks. Krzysztofa Kregla z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszamy poczty sztandarowe i członków naszych wspólnot parafialnych.
6. W piątek o godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci obchodzących pierwszą rocznicę komunii świętej.
7. W sobotę o godz. 6.50 wyjazd autokarem do Częstochowy na coroczne czuwanie ruchów charyzmatycznych. Zapisy w zakrystii. W tym dniu, również o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna w kościele.
8. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzić obchodzić będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skwor. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie kościoła.
9. Informujemy, że w środę 22 maja o godz. 18.00 uczniowie klas VIII i III Gimnazjum przyjmą w naszym kościele z rąk księdza Biskupa Grzegorza Olszowskiego Sakrament Bierzmowania.
W ramach bliższego przygotowania zapraszamy kandydatów na próby – w środę 15 maja i wtorek 21 maja o godz. 19.15. W poniedziałek 20 maja o godz. 19.30 nabożeństwo pokutne i spowiedź. Pozostałe informacje na blogu internetowym. Kandydatów polecamy modlitwie Parafian.
W czwartek 23 maja o godz. 19.15 w „ Nazarecie” spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.
10. Zapraszamy mężczyzn i młodzieńców do wzięcia udziału w tradycyjnej pieszej pielgrzymce do Piekar Śląskich w ostatnią niedzielę maja. Wyjazd sprzed kościoła autokarem o godz. 5.15, wyjście z kaplicy św. Barbary przy „Silesia City Center” o godz. 5.45. Prosimy o zapisywanie się na liście w zakrystii w celu ustalenia liczby uczestników pielgrzymki. Powrót po uroczystościach w Piekarach Śląskich do Piotrowic autokarem. Organizujemy również jak co roku wyjazd do Piekar autokarem o godz. 6.50 sprzed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii.
11. Informujemy, że tegoroczny piknik rodziny w naszej parafii odbędzie się 9 czerwca br, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego ( w 15. rocznicę poświęcenia naszego kościoła). Prosimy o pomoc sponsorów, przyjmujemy również drobne fanty na nagrody w organizowanych konkursach.