XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 IX 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie kościoła. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
We wtorek o godz. 19.15 rozpoczynamy cykl spotkań formacyjnych dla par małżeńskich pod wspólnym tytułem „ Miłość według papieża Franciszka”. Serdecznie zapraszamy.
W środę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Arcybiskupie.
W tym dniu po mszy wieczornej spotkanie redakcji „Wiosny Kościoła” w Nazarecie.
W czwartek msza św. wieczorna w intencji Stowarzyszenia Faustinum, a po niej spotkanie formacyjne tej grupy.
W piątek o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Jankego i Szewskiej przy krzyżu zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie, naszej Ojczyzny i naszych rodzin.
W sobotę obchodzimy święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
W przyszłą niedzielę bardzo serdecznie chcemy zaprosić na bogoojczyźniany Koncert z okazji 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego pt: „ Krzyż i Orzeł”, który odbędzie się o godz. 18.00 w naszym kościele pod patronatem Prezydenta Miasta Katowic.
Głównym wykonawcą i zarazem gospodarzem tego koncertu będzie światowej sławy tenor Opery Królewskiej w Warszawie pan Bogusław Morka. Towarzyszyć mu będę: Agnieszka Kozłowska – sopran i Artur Janda – baryton. Artystom akompaniować będzie orkiestra kameralna Alla Vienna pod dyrekcją prof. Adama Manijaka.
W programie przewidziano najpiękniejsze pieśni patriotyczne.
Z racji koncertu w tym dniu msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 16.30 i nie będzie niedzielnych nieszporów z racji próby przed koncertem !!!
W imieniu Dyrekcji i Rady Rodziców naszej Szkoły Podstawowej nr 27 zapraszamy na koncert pt; „Śląsko Laba”, który odbędzie się 17 listopada o godz. 18.00 w tejże szkole. Szczegóły podajemy na plakacie. Cegiełki z których dochód będzie przeznaczony na wyposażenie sal lekcyjnych (w cenie 15 zł) są do nabycia w sekretariacie szkoły.
Informujemy, że różańce jak i świece komunijne są do nabycia w Nazarecie.
Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Wiadomości Parafialnych.