18 Niedziela Zwykła – 01 VIII 2021 r.

1. Dzisiaj 18 niedziela zwykła. Nieszpory o godz. 16.30. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a po mszach świętych przed kościołem zespół charytatywny przyjmuje ofiary przeznaczone na poszkodowanych w tegorocznych powodziach.
Dziś rozpoczyna się sierpień, miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji.
W modlitwach pamiętajmy o uczestnikach naszej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, wypraszając dla nich błogosławieństwo na drogę i obfitość łask Bożych.
2. W poniedziałek przypada odpust w Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „ Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu
3. We wtorek o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej zostanie odprawiona msza święta w intencji naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej mszy świętej. Istniej w tym dniu możliwość wyjazdu autokarem o godz. 7.00 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.
4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęca do skorzystania z sakramentu pokuty i eucharystii.
6. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.
7. W piątek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 8.30 i 18.30. Zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo do NSPJ.
8. W przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na utrzymanie parafii.
9. Odwiedziny chorych odbywają się po wcześniejszym umówieniu (poprzez kancelarię parafialną) terminu spotkania w domu chorego.
10. W związku z czasem urlopów informujemy, że w niedzielę przed wieczorną
Mszą świętą nie będzie okazji do spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania z
Sakramentu Pokuty i Pojednania w tygodniu pół godziny przed Eucharystią.
11. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dzięki waszej życzliwości i wsparciu może funkcjonować nasza parafialna wspólnota. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tą materialną troskę o nasz kościół to podajemy na stronie internetowej konto naszej parafii.
12 .Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, który jest do nabycia w kościele.