UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 V 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Kolekta jest przeznaczona na zakup opału na przyszły sezon grzewczy. Po mszach św. wolontariusze z zespołu charytatywnego przyjmować będą ofiary na kwiaty na Boże Ciało.

Zapraszamy na godzinę 16:00 na nabożeństwo ku czci Ducha Świętego, które poprowadzi Schola Franciszkańskiego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego – Gaudete. Podczas tego nabożeństwa Schola będzie prowadziła modlitwę Akatystem do Ducha Świętego. Akatyst to uroczysty hymn liturgiczny zaczerpnięty z liturgii wschodu. Dziś mona uzyskać odpust zupełny za odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.00
3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 16.15 spowiedź dla dzieci obchodzących rocznicę I komunii św. ,a o godz. 17.00 msza św. w ich intencji.
4. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętamy w modlitwie o powołanych i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.30 msza św. w intencji „ Stowarzyszenia Faustinum”.
5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu zapraszamy mężczyzn i młodzieńców do wzięcia udziału w pielgrzymce do Piekar Śląskich. Uczestnicy pieszej pielgrzymki gromadzą się o godz. 5.30 przy kościele, by autokarem przejechać do kaplicy św. Barbary przy „Silesia City Center” i o godz. 6.00 ruszyć pieszo do Piekar. Powrót po uroczystościach do Piotrowic autokarem. Organizujemy również wyjazd bezpośredni do Piekar Śl. Zbiórka o godz. 6.50. Zapisy w zakrystii. Kolekta tej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie kościoła. Po mszach św. zaś woluntariusze z zespołu charytatywnego przyjmować będą ofiary na pomoc w rehabilitacji Ks. Marka Antosza, naszego byłego wikarego.
6. W uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na nasz tradycyjny Piknik rodzinny im Danuty Tomalik. Prosimy o pomoc sponsorów, przyjmujemy również drobne fanty na nagrody w organizowanych konkursach. Prosimy również o zapisywanie się na listę osób, które chciałyby pilnować w nocy miasteczka festynowego. Zapisy w zakrystii. Ogłaszamy również konkurs na najlepsze ciasto.
7. Zapraszamy również wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XXV pieszej pielgrzymce na Jasną Górę od 28 lipca do 1 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Osoby, które już dokonały wpisu prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 50zł.
8 Organizujemy wyjazd na 22 -te spotkanie Młodych (ciałem i duchem) nad Lednicą, które odbędzie się 2 czerwca (sobota). To wyjątkowa okazja, by wspólnie z młodymi z całej Polski z radosnym śpiewem, tańcem i modlitwą chwalić Boga. Koszt wyjazdu to 85 zł. Zapisy i szczegóły w zakrystii i u ks. Jacka.
9 Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego, Wiadomości Parafialnych, Małego Gościa Niedzielnego i Wiosny Kościoła.
10. Informujemy, że w najbliższą sobotę tj. 26 maja br w godz. 15.00- 22.00 odbędzie się festyn na terenie Szkoły Podstawowej nr 28 w Piotrowicach z okazji „200 lecia szkolnictwa w Piotrowicach.