UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 V 2020 r.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Dziś można uzyskać odpust zupełny za odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu…” i spełnieniu zwykłych warunków odpustu. W modlitwach dzisiaj polecamy pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła W tym dniu msza św. wieczorna zostanie odprawiona w intencji zmarłych członków Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik”.
W środę po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zebranie rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej.
W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych do kapłaństwa i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek o godz. 16. 30 okazja do spowiedzi świętej dla dzieci. Msza św. szkolna o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży (zwłaszcza dla klas VII i VIII) o godz. 19.00. Msza św. młodzieżowa o godz. 19.30
W sobotę od godz. 9.00 obchód chorych parafian. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
Z racji panującej pandemii koronawirusa od 30 maja br. obowiązuje nas nowe zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnoszące się do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej. Cały tekst zarządzenia podajemy na stronie internetowej naszej parafii. Z dniem 6 czerwca br odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Dla nich proponujemy transmisję internetową z naszego kościoła z mszy świętej o godz. 11. 00.
Podczas sprawowania eucharystii i innych nabożeństw należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa: stosownego dwumetrowego dystansu między osobami oraz zasłanianie ust i nosa. Zaleca się przyjmowanie Komunii świętej na rękę. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazji do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą mszą św. i w sobotę od godz. 17.30.
Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dzięki waszej życzliwości i wsparciu może funkcjonować nasza parafialna wspólnota. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tą materialną troskę o nasz kościół to podajemy na stronie internetowej konto naszej parafii.
Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, który jest do nabycia w kościele.