XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 XI 2018 r.

1. Dziś w naszej Archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej, a w kościele powszechnym Dzień Ubogich. Kolekta przeznaczona jest potrzeby Archidiecezji. O godz. 15.00 Dzień Skupienia dla Narzeczonych w kościele. O godz. 16.30 Nieszpory niedzielne.
2. We wtorek o godz. 18.00 Adoracja Żywego Różańca do Krwi Chrystusa, a po niej Msza św. w intencji tej grupy i Wspólnoty Ojca Pio.
3. W środę zapraszamy na godz. 19.15 do Sali kinowej Nazaretu na film pt; „Paweł. Apostoł chrześcijan” Ukazuje postać Apostoła w jego ostatnich latach w Rzymie. Dobra obsada aktorska i ciekawy scenariusz sprawią, że film ubogaci widza i zaciekawi. Powtórzenie projekcji filmu odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.15 w Nazarecie.
4. W czwartek o godz. 18.30 Msza św. w int. Członków Towarzystwa Śpiewaczego „Modus Vivendi” oraz za zmarłych dobrodziejów i członków.
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta przeznaczona będzie na opał do naszego kościoła i domu parafialnego.
W tym dniu gościć będziemy członków Wspólnoty „ Cenacolo”, którzy podzielą się świadectwem działania Boga w ich życiu. Wspólnota „Cenacolo” (Wieczernik) jest katolickim stowarzyszenie niosącym pomoc uzależnionej i zagubionej młodzieży. Już w sobotę (24 XI ) zapraszamy na spotkanie z członkami tej grupy osoby, które są zainteresowane tą tematyką (rodziców, młodzież). Spotkanie to odbędzie się po mszy św wieczornej w kościele.

O godz. 17.00 Msza św. w intencji Służby Liturgicznej naszej parafii, ich Rodziców i Ks. Opiekuna. Po Mszy św. ministranci przedstawią inscenizację teatralną pt; „Święty Tarsycjusz”.
6. W gablotkach i na stronie internetowej podajemy plan odwiedzin duszpasterskich na tegoroczny Adwent. Plan kolędy jest również podana na stoliku z prasą katolicką. W soboty i niedziele rozpoczynamy od godz. 15.00, a w tygodniu od godz. 16.00 we wszystkich blokach od najniższego piętra.
7. W przyszłą niedzielę jak i 2 grudnia po każdej Mszy św. w zakrystii nasi górnicy przyjmować będą ofiary na Mszę św. ku czci św. Barbary, oraz w intencji zmarłych i poległych górników.
„Dzieci Boże” z grupy charytatywnej od następnej niedzieli rozprowadzać będą sianko na wigilijny stół oraz własnoręczne przygotowane ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne i i dofinansowanie tej grupy (planowane wyjazdy)
8. Kolejne spotkanie dla małżeństw w ramach cyklu „Miłość według papieża Franciszka „ odbędzie się we wtorek 27 listopada o godz. 19.15 w kościele.
9. Kolejne spotkanie dla Rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. odbędzie się w środę 28 listopada o godz. 19.15 w kościele
10 W przyszły czwartek 29 XI o godz. 19.15 odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas * SP i # Gimnazjum. Prosimy, aby przynajmniej jedno z rodziców było obecne.
11 Zwracamy się z prośbą do naszych nowych parafian, aby zechcieli zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu założenia swojej rodzinnej kartoteki.
12. W czasie tegorocznych rorat chcemy tradycyjnie jak co roku obdarowywać dzieci. Wszystkie osoby chcące wspomóc to dzieło prosimy o przynoszenie nagród do zakrystii.
13. Porady prawne udzielane są w czwartki o godz. 17.00 w Nazarecie.
14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Wiadomości Parafialnych, Małego Gościa Niedzielnego