V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 III 2024 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Witamy w naszej parafii księdza doktora Bartłomieja Kuźnika, który poprowadzi do środy rekolekcje wielkopostne. Plan podajemy w gablotkach i na stronie internetowej. Kolekta przeznaczona jest na przedświąteczne przygotowania naszej parafii. Po mszach świętych Dzieci Maryi rozprowadzają własnoręcznie przez siebie wykonane palmy i ozdoby wielkanocne.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w niedzielę o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w piątek Droga Krzyżowa o godz. l7.00 dla dzieci, a o godz. 17.45 dla dorosłych i młodzieży
3. Od środy do piątku ( w godz. od 10. 00 do 13.00) trwać będą w naszej parafii wielkopostne rekolekcje szkolne
4. W czwartek zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. W programie msza św. o godz. 19.15, a po niej modlitwy uwielbienia prowadzone przez wspólnotę „Emmanuel”.
W dniu w gmachu WŚSD w Katowicach odbędzie się wielkopostne spotkanie dla nauczycieli szkół w Katowicach. Szczegóły podajemy na plakacie.
5. W sobotę obchód chorych parafian od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii po mszach świętych dzisiejszej niedzieli. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii Dekanalny Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek o godz. 10.00. Zapraszamy również na mszę świętą o godz. 15.00, która sprawowana będzie w intencji rzemieślników i ich rodzin z Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Katowicach.
6. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Procesja z palmami odbędzie się na mszy świętej o godz. 11.00. Kolekta przeznaczona będzie na opał do naszego kościoła (nowy sezon grzewczy). W tym dniu w katowickiej katedrze o godz. 14.00 rozpocznie się Niedziela Palmowa Młodych. W programie msza święta i koncert zespołu „Albo I Nie”.
7. Paschaliki wielkanocne „Caritas” są do nabycia w zakrystii.
8. 8 kwietnia o godz. 18.00 w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33". Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. Księdza Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy. Można je rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.
9. Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Przypominamy, że konto bankowe naszej parafii znajduje się na stronie internetowej, jak i w „Wiadomościach Parafialnych”.
10. Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego.