XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 X 2021 r.

1. Dzisiaj XIX niedziela zwykła. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Dziś w naszej katedrze rozpoczyna się Synod Biskupi nt; „ Ku Kościołowi synodalnemu; komunia, uczestnictwo i misja”, a w naszej parafii gościmy Wspólnotę Emmanuel, która w ramach ogłoszeń podzieli się swoim świadectwem wiary i zaprosi na Wieczór Uwielbienia.
2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 16.15.
3. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
4. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty na Skale w domu parafialnym.
5. W czwartek o godz. 19.15 zapraszamy na Msze Święta połączoną z Wieczorem Uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Emmanuel.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta przeznaczona będzie na cele misyjne. W tą niedzielę ministranci, dzieci Maryi i ich rodzice zapraszają na kiermasz dewocjonali religijnych i elementów dekoracyjnych. Zebrane dobrowolne datki zostaną przeznaczone na materiały formacyjne.
W tym dniu zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00, która zostanie odprawiona w int. członków Towarzystwa Śpiewaczego „Modus Vivendi”, a po niej na koncert pieśni religijnej.
7. Zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 26 października br. o godz. 19.00 w Nazarecie. Tematem spotkania będzie omówienie zbliżającej się wizytacji kanonicznej w naszej parafii.
8. Zebranie rodziców dzieci klas III przystępujących do I Komunii św. odbędzie się w środę, 27 października br o godz. 19.00 w kościele.
9. Pragniemy utworzyć nową Różę Różańcową z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Jana Machy. Zapisy w zakrystii.
10 Zapraszamy wszystkie rodziny do włączenia się w peregrynację ikony Św. Rodziny, która będzie polegała na tym, że przez cały tydzień, rodzina będzie miała u siebie w domu ikonę wraz z modlitwami przygotowanymi na każdy dzień do wspólnego odmawiania. Zapisy na dany tydzień w zakrystii. Ikonę odbieramy zawsze w niedzielę w zakrystii, a oddajemy w sobotę, aby kolejna rodzina mogła ją odebrać.
11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Już dziś zachęcamy do duchowego przygotowania się przez Sakrament Pokuty i Pojednania. Informujemy, że przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na który możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się w Różańcu, począwszy od Uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy o czytelne zapisywanie. Zalecki można składać w zakrystii i kancelarii.
12. Składamy podziękowanie za złożone przez Was ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Konto parafialne podajemy na stronie internetowej naszej parafii.
13. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, który jest do nabycia w kościele.

NABOŻENSTWA RÓŻAŃCOWE 2021

Odnowa w Duchu Świętym