I NIEDZIELA ADWENTU 29 XI 2020 r.

>
1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na Pana. Rozpoczynamy zarazem nowy rok duszpasterskim pod hasłem „ Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Witamy w naszej wspólnocie ojca oblata Waldemara Janeckiego, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie rozprowadzał po mszach kalendarze misyjne. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i parafii.
Zapraszamy o godz. 16.30 na różaniec w intencji zatrzymania pandemii koronawirusa i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie. W tygodniu odmawiać będziemy różaniec o godz. 17.45. Istnieje możliwość włączenia się w tę modlitwę również przez Internet.
Zgodnie z zapowiedzią, członkinie naszego zespołu charytatywnego przyjmować dzisiaj będą przed kościołem ofiary na potrzeby chorych i będących w trudnej sytuacji finansowej naszych parafian. Za zebrane fundusze zostaną zakupione dla nich odpowiednie artykuły spożywcze.
2. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30 i w piątki o godz.17.00. Wzorem lat ubiegłych roraty dla dorosłych (w tym roku o tematyce sakramentu Eucharystii) w każdy piątek adwentu o godz. 18. 30. W tegorocznych roratach dzieci zasadniczo uczestniczyć będą poprzez internet korzystając z transmisji on-line z naszego kościoła, jak również z platformy hollyweek. pl i z materiałów przygotowanych przez Małego Gościa Niedzielnego.
3. We wtorek msza św. wieczorna w int. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po mszy zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Po nim zostanie wygłoszona konferencja o Eucharystii dla wspólnoty „ Na Skale” i dla chętnych przez Internet.
4. W piątek o godz. 9.30 zapraszamy na mszę św. barbórkową, którą sprawować będziemy w int. górników i ich rodzin. Ofiary na tę intencję można dzisiaj złożyć po mszach świętych w kaplicy św. Barbary.
O godz. 17.00 msza św. szkolna, a przed nią okazja do spowiedzi św. od godz. 16.15. W tym dniu również okazja do spowiedzi dla młodzieży o godz. 19.15, a po niej o godz. 19.30 msza św. młodzieżowa.
5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Po mszach świętych przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie i pomoc charytatywną dla potrzebujących naszych parafii.
6. Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Caritas” jak i opłatki na wigilijny stół są do nabycia w kancelarii i zakrystii oraz w niedziele po mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 w Nazarecie.
7. Zwracamy się z prośbą do naszych nowych parafian, aby zechcieli zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu założenia swojej rodzinnej kartoteki.
8. Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Przypominamy, że konto bankowe naszej parafii znajduje się na stronie internetowej, jak i w „Wiadomościach Parafialnych”.
9. Przypominamy, że obowiązują nas w dalszym ciągu zarządzenia władz państwowych i kościelnych związane z panującą pandemią koronawirusa: maseczki mają zasłaniać usta i nos, dezynfekujemy ręce przy wchodzeniu do kościoła i zachowanie społecznego dystansu czyli 1 osoba na 15 m2
Dla pozostających w domu istnieje możliwość uczestniczenia w naszych nabożeństwach
różańcowych i mszach świętych przez Internet.