XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 VIII 2022 r.

1. Dzisiaj XIX niedziela zwykła. Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. W naszej parafii gościmy ojca oblata Arkadiusza Sędzielowskiego, który wygłosi Słowo Boże i rozprowadzać będzie po mszach kalendarze misyjne na rok 2023.
2. Parafia MB Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach organizuje przejazd autokarem do Piekar Śląskich (21 sierpnia 2022r). Zapisy w zakrystii do 15 sierpnia. Koszt przejazdu 35 zł. Wyjazd o godz. 7:00 spod naszego kościoła, powrót po nieszporach. Serdecznie zapraszamy.
3. We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy oraz patronki Europy. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
4. W sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. O godz. 17.45 różaniec, a po nim msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy poczty sztandarowe i naszych górników do niesienia figury.
5. W związku z czasem urlopów informujemy, że w niedzielę przed wieczorną Mszą świętą nie będzie okazji do spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w tygodniu pół godziny przed Eucharystią.
6. Prosimy rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie i obozy letnie, by kierowali do organizatorów, sformułowane na piśmie zalecenie, aby ich dzieciom umożliwiono udział w spełnianiu praktyk religijnych.
7. Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Przypominamy, że konto bankowe naszej parafii znajduje się na stronie internetowej, jak i w „Wiadomościach Parafialnych”.
8. Zachęcamy do zakupu nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.