II NIEDZIELA ADWENTU 8 XII 2019 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Kolekta przeznaczona jest na przedświąteczne przygotowania naszej parafii. Po mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zapraszamy na nieszpory świąteczne o godz. 16.30.
2. .Zapraszamy na msze roratnie, szczególnie wszystkie dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30 i w piątki o godz.17.00. Wzorem lat ubiegłych roraty dla młodzieży i dorosłych (w tym roku o tematyce sakramentu Eucharystii) w każdy piątek adwentu o 18:30. Prosimy przynieść ze sobą świece.
Zapraszamy także do wspólnego przeżywania Adwentu z codziennym słowem Bożym. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartkę z numerem telefonu i wszystkimi dodatkowymi informacjami.
3. W środę po rannej mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe seniorów naszej parafii.
4. W piątek msza św. wieczorna w int. wspólnoty Żywego Różańca.
5. W sobotę od godz. 8.30 przedświąteczny obchód chorych. Zapisy do dzisiaj w zakrystii. O godz. 17.00 nauka przedchrzcielna w kościele.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Radości (Gaudete). Kolekta będzie przeznaczona na opał do kościoła i Nazaretu. W tym dniu zapraszamy na przedświąteczny kiermasz ciasta przygotowany przez młodzież oazową naszej parafii. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie działalności grupy.
7. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. W niedzielę przed wieczorną eucharystią nie będzie okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Plan kolędy znajdziemy w gablotkach i na stronie internetowej. Kolędę rozpoczynamy w niedzielę i sobotę od godz. 15.00, a w tygodniu od godz. 16.00. W tym roku kolędę rozpoczynać będziemy w blokach z windą od najwyższego piętra. |Zwracamy się z prośbą do naszych nowych parafian, aby zechcieli zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu założenia swojej rodzinnej kartoteki.
8. „Dzieci Boże” z grupy charytatywnej rozprowadzać będą sianko na wigilijny stół oraz własnoręczne przygotowane ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne i dofinansowanie tej grupy (planowane wyjazdy). Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Caritas” jak i opłatki na wigilijny stół są do nabycia w kancelarii i zakrystii, jak i w domu parafialnym Nazaret w niedzielę po mszach o godz. 9.30 i 11.00.
9. W czasie tegorocznych rorat chcemy tradycyjnie jak co roku obdarowywać dzieci prezentami.
Wszystkie osoby chcące wspomóc to dzieło prosimy o przynoszenie nagród do zakrystii.