VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 V 2022 r.

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna obchodzona w naszej Archidiecezji jako Metropolitarne Święto Rodziny, które rozpoczyna Tydzień Modlitw za powołanych do małżeństwa. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.
2. Zapraszamy na naboż. majowe w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.30.
3. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód. W naszym kościele modlić się o to będziemy w czasie nabożeństw majowych.
4. We wtorek przypada dzień modlitw za kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach mieszkających w tym kraju.
5. W czwartek msza św. wieczorna w intencji Stowarzyszenia „Faustinum”, a po niej spotkanie formacyjne.
6. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego w ramach nabożeństw majowych.
7. . W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona będzie na spłatę raty za remont schodów kościoła.
W tym dniu zapraszamy mężczyzn i młodzieńców do wzięcia udziału w tradycyjnej pieszej pielgrzymce do Piekar Śląskich. Wyjazd grupy pieszej sprzed kościoła autokarem o godz. 5.15, a wyjście z kaplicy św. Barbary przy „Silesia City Center” o godz. 5.45. Prosimy o zapisywanie się na liście w zakrystii w celu ustalenia liczby uczestników pielgrzymki. Powrót po uroczystościach w Piekarach Śląskich do Piotrowic autokarem. Organizujemy również wyjazd do Piekar autokarem o godz. 6.50 sprzed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii.
8. Serdecznie zapraszamy młodzież i całe rodziny na pielgrzymkę na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy w dniach 3-5 czerwca. Cena 130 zł zawiera przejazd, ubezpieczenie oraz pakiet pielgrzyma. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji u ks. Szymona. Zapisy na stronie internetowej naszej parafii: WWW.PARAFIA.KATOWICE.PL w zakładce Informacje-Lednica.
9. Od dnia 25 czerwca do 28 czerwca parafia nasza organizuje pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Idziemy jurą krakowsko – częstochowską. Jak co roku w atmosferze modlitwy i radości.  Zapraszamy do zapisywania się na nią w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
10. Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Przypominamy, że konto bankowe naszej parafii znajduje się na stronie internetowej, jak i w „Wiadomościach Parafialnych”.
11. Zachęcamy do zakupu nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, który jest w zakrystii.