XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 IX 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta przeznaczona jest na prace remontowe dachu naszego kościoła, a po mszach św. przed kościołem zbiórka Caritas na pomoc ofiarom obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
2. W poniedziałek o godz. 11.30 zostanie odprawiona msz św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Olszowskiego z okazji dziesięciolecia istnienia Zespołu Szkół Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnej na Bażantowie.
3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentów świętych.
4. W czwartek po rannej mszy zapraszamy na nabożeństwo seniorów naszej parafii. Od czwartku również rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 16.15. Na pierwszym nabożeństwie różańcowym zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Plan nabożeństw podajemy w gazetce parafialnej.
5. W piątek o godz. 16.00 katecheza i spowiedź dla dzieci po Wczesnej Komunii Świętej. W tym dniu zapraszamy dzieci na mszę świętą szkolną o godz. 17.00, którą odprawimy w intencji Pań Katechetek Agnieszki Chorab i Marleny Rolnik z okazji rocznicy urodzin. Okazja do spowiedzi dla klas IV – VI od godz. 16.30.
Studentów, młodzież a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas VIII, którzy rozpoczynają swoje przygotowania do przyjęcia tego sakramentu (obecność obowiązkowa) zapraszamy na mszę św. młodzieżową o godz. 19.30. Od godz. 19.00 okazja do sakramentu pokuty i pojednania. Po mszy krótkie spotkanie informacyjne dla bierzmowańców.
6. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej.
7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na „świętopietrze” W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” , którzy przybliżą nam tematykę nadchodzącego Dnia Papieskiego.
8. W poniedziałek 5 października o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszą katechezę dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym do Wczesnej Komunii świętej.
9. W I i III wtorek miesiąca w naszej parafii będą odbywały się spotkania nowo powstałej  „Wspólnoty na Skale”. Rozpoczynamy Mszą Świętą 6 października o godz. 18:30. Czym jest „Wspólnota na Skale”, do kogo jest skierowana można przeczytać na plakatach w gablotkach, na parafialnym Facebooku i na Facebooku wspólnoty pod nazwą: „Wspólnota na Skale”. Zapraszamy!
10. W dniu 16. października w godz. od 10.00 do 11.30 przy naszej kaplicy przeprowadzimy zbiórkę elektroodpadów. Celem akcji jest pozyskanie środków finansowych na pomoc polskim misjonarzom pracującym w Zambii, Kamerunie i Kenii.
11. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dzięki waszej życzliwości i wsparciu może funkcjonować nasza parafialna wspólnota. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tą materialną troskę o nasz kościół to podajemy na stronie internetowej konto naszej parafii.
12. Przypominamy, że obowiązują nas w dalszym ciągu zarządzenia władz państwowych i kościelnych związane z panującą pandemią koronawirusa ( zakładanie maseczki na usta i nos wewnątrz kościoła, dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła i zachowanie społecznego dystansu).
13. W gablotkach, na stronie internetowej i facebooku podajemy plan spotkań poszczególnych grup parafialnych. Zachęcamy do zapoznania i skorzystania z naszej propozycji.
14. Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego.

NABOŻENSTWA RÓŻAŃCOWE 2020

dz