IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 IV 2024 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która jest szczególnym dniem modlitw o nowe powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Rozpoczyna się również Tydzień Modlitw o Powołania. Prośmy, aby Pan posłał „robotników na swoje żniwo” także z naszej parafii. Kolekta jest przeznaczona na remont krypty katedry. Nieszpory o godz. 16.30.
2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. W czwartek będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Na mszach świętych modlić będziemy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Msza św. wieczorna w intencji stowarzyszenia „Faustinum”, a po niej spotkanie formacyjne.
W tym dniu parafialny klub filmowy zaprasza na godz. 17.30 do kina Libero na film pt: „ Przysięga Ireny”. Bohaterka podczas II wojny światowej w sposób heroiczny broni ludzkiego życia. Film w sposób jednoznaczny pokazuje zwycięstwo dobra nad złem. Zapisy na film w zakrystii i kancelarii parafialnej
4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie kościoła i domu parafialnego.
5 . Parafia organizuje 25 maja br. (sobota) pielgrzymkę do Brzezia koło/ Raciborza (do grobu siostry Dulcissimy Hoffman) oraz do Rud Raciborskich. Program jest atrakcyjny i zróżnicowany. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
6. Zapraszamy od 22 czerwca do 25 czerwca br. na XXXI pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce, której trasa przebiega pięknym szlakiem Jury Krakowsko – Częstochowskiej . Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. Serdecznie dziękujemy za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej.
8. Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego.