XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 XI 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Archidiecezji jest przeżywana jako Dzień Muzyki Liturgicznej. To także Światowy Dzień Ubogich. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Nieszpory o godz. 16.30. W tą niedzielę jak i 24 listopada po każdej mszy św. w zakrystii nasi górnicy przyjmować będą ofiary na mszę św. ku czci św. Barbary oraz w intencji zmarłych i poległych górników.
2. We wtorek o godz. 18.00 adoracja Żywego Różańca do Krwi Chrystusa, a po niej msza św. w intencji tej grupy. Po mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia. Chcemy Boga uwielbiać wspólnym śpiewem wraz ze świętą Cecylią, której zbliża się patronalne wspomnienie w liturgii.
3. W środę po mszy św. porannej spotkanie seniorów naszej parafii w Nazarecie. W tym dniu również zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. o godz. 19.15 w kościele.
4. W piątek msza św. wieczorna w intencji Towarzystwa Śpiewaczego „Modus Vivendi” oraz Grupy Ojca Pio.
5. W sobotę o godz. 17.00 msza św. w int. służby liturgicznej naszej parafii z racji patronalnego święta św. Tarsycjusza. Po mszy św. zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami na spotkanie do Nazaretu.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji ( na funkcjonowanie muzeum i archiwum diecezjalnego).
7 W gablotkach i na stronie internetowej podajemy plan odwiedzin duszpasterskich. Jest on również dostępny w wersji papierowej na stoliku z prasą katolicką. W tym roku kolędę w blokach z windę rozpoczynać będziemy od najwyższego piętra. Tradycyjnie w sobotę i niedzielę rozpoczynamy od godz. 15.00, a w tygodniu od godz. 16.00. Zwracamy się z prośbą do naszych nowych parafian, aby zechcieli zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu założenia swojej rodzinnej kartoteki.
8. „Dzieci Boże” z grupy charytatywnej od następnej niedzieli rozprowadzać będą sianko na wigilijny stół oraz własnoręczne przygotowane ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne i dofinansowanie tej grupy (planowane wyjazdy)
9. W czasie tegorocznych rorat chcemy tradycyjnie jak co roku obdarowywać dzieci prezentami.
Wszystkie osoby chcące wspomóc to dzieło prosimy o przynoszenie nagród do zakrystii.
10. Informujemy, że nasza parafia organizuje w dniach od 1 do 8 lipca 2020 roku pielgrzymkę do Fatimy.
Szczegółowe informacje podajemy na plakacie, jak również w zakrystii i kancelarii parafialnej.
Pielgrzymkę poprowadzi nasz wikary ks. Szymon Majchur.
11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Wiadomości Parafialnych, Małego Gościa Niedzielnego