II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 III 2019 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Cała nasza Archidiecezja modli się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Jana Machę, kapłana, męczennika pochodzącego z Chorzowa. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie kościoła, a po mszach św. przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
2. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu, modlitwę osobistą i wspólnotową, której będzie sprzyjał udział w nabożeństwach pasyjnych:
- w niedzielę o 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 17.00 dla dzieci, a o godz 17:45 dla dorosłych.

W czasie nabożeństw pasyjnych modlimy się za zmarłych zalecanych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne ich wypełnianie i składanie w zakrystii lub kancelarii.
3. We wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Żywego Róźańca do Krwi Chrystusa, a po niej na mszę św w intencji członków tej wspólnoty. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitewne nowych członków tej wspólnoty.
4. W środę na godz. 19.15 zapraszamy do Nazaretu na film pt; „Bóg nie umarł 3”. Fabuła filmu toczy się wokół kościoła Św. Jakuba, gdzie narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Sytuacja ta będzie nie jedną próbą wiary dla wierzący. Powtórka projekcji filmu w sobotę o godz. 19.15 w Nazarecie
5. W sobotę o godz. 7.00 wyjazd Wspólnoty Faustinum na wielkopostny dzień skupienia do Łagiewnik.
7. W dniach 29. i 30. marca br na terenie hipermarketu "Biedronka" organizowana będzie przez Caritas naszej Archidiecezji świąteczna zbiórka darów dla rodzin potrzebujących pomocy. Chętnych pragnących zaangażować się czynnie w to dzieło prosimy o wpisywanie się na listy w Zakrystii. Potrzebne będą również osoby, które będą przewozić zebrany towar do domu parafialnego. Zapisy w zakrystii.
8. Droga krzyżowa ulicami naszego osiedla odbędzie się w piątek, 5 kwietnia br. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.
9. Wszystkie osoby chcące uczestniczyć w uroczystej oprawie muzycznej Triduum Paschalnego proszone są o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. Zaproszenie kierujemy zarówno do osób nowych jak i do dotychczasowych członków scholii liturgicznej.
10 W pierwszym tygodniu kwietnia odbędą się indywidualne konsultacje dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP i III Gimnazjum według harmonogramu podanego na blogu internetowym.
11 .Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Wiadomości Parafialnych .

Rekolekcje Wielkopostne Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Katowice – Piotrowice

Temat; „ W mocy Bożego Ducha”

Sobota 23.03.2019 (MIŁOŚĆ BOŻA)
Godz. 18.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną