II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 III 2018 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Kolekta przeznaczona jest na remont kuchni w domu parafialnym. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
2. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu, modlitwę osobistą i wspólnotową, której będzie sprzyjał udział w nabożeństwach pasyjnych:
- w niedzielę o 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek Droga Krzyżowa: o godz 17:45

W czasie nabożeństw pasyjnych modlimy się za zmarłych zalecanych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne ich wypełnianie i składanie w zakrystii lub kancelarii.
3. We wtorek Ks. wikary Krzysztof Kregel obchodzić będzie kolejne swoje urodziny. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 18.30. Życzymy mu obfitości Bożych darów w jego kapłańskiej posłudze.
4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów świętych
5. W piątek o godz. 16.00 katecheza i spowiedź dla dzieci po Wczesnej Komunii świętej.

W tym dniu również okazja do spowiedzi św. dla dzieci naszej parafii od godz. 16.30. O godz. 17.00 msza św. szkolna. Od godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla młodzieży. W piątek również rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne pod tytułem „ Któż jak Bóg”, które potrwają do niedzieli. Rekolekcje poprowadzą Duszpasterze naszej parafii, w ramach których usłyszymy świadectwo wiary Lechem Dokowicza wzbogacone multimedialną formą . Plan szczegółowy rekolekcji podajemy w „Wiadomościach Parafialnych” i gablotkach. Każdego dnia rozpoczynać będziemy od mszy św. wieczornej z homilią rekolekcyjną, a po niej konferencja i wieczorna modlitwa.
6. W sobotę od godz. 9.00 obchód chorych parafian. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na tegoroczne remonty kościoła.
8. Dnia 16 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy, którą poprowadzą Piotrowickie parafie.
9. Nasza Policja prosi, by przekazać informację, iż zdarzają się coraz częściej w naszej dzielnicy oszustwa na tzw. „pracownika banku” i „policjanta”. Policja ostrzega, że oszuści wyłudzają bardzo duże sumy pieniędzy, które rzekomo trzeba przekazać policjantowi. Jest to kłamstwo i trzeba zachować ostrożność
10 .Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Wiadomości Parafialnych i Małego Gościa Niedzielnego.