V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 29 IV 2020 r.

1.Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy drugą część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od tej niedzieli aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży. W ten czas pandemii koronawirusa uczyńmy to też w naszych mieszkaniach.
2. W związku z panującą pandemią obowiązują nas wszystkie zarządzenia Władz Państwowych i Metropolity Katowickiego. Treść tych zarządzeń podajemy na stronie internetowej naszej parafii, na parafialnym facebooku i na drzwiach kościoła. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do tych zarządzeń.
3. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY WAS DO ODBIORU TRANSMISJI MSZY ŚWIĘTEJ Z NASZEGO KOŚCIOŁA. W NIEDZIELE I W TYGODNIU O DOTYCHCZASOWYCH PORACH, JAK I ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU OD GODZ. 17.30 W DNI POWSZEDNI – POPRZEZ INTERNET. Zapraszamy również na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.15 i na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz.17.00 – POPRZEZ INTERNET
LINK DO TRANSMISJI: NA STRONIE PARAFIALNEJ (WWW.PARAFIA.KATOWICE.PL) LUB NA PARAFIALNYM FACEBOOKU (PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA KATOWICE-PIOTROWICE), youtube – parafia Radockiego
3. Korzystajmy też z transmisji mszy świętych w środkach masowego przekazu, by w ten sposób uchronić siebie i innych od możliwości realnego zakażenia wirusem. Z wielką troską myślimy o już zarażonych jak i tych, którzy im pomagają. Pozostając w domu zmniejszamy możliwość rozszerzenia się choroby.
Istnieje możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia w kościele, poza celebracjami mszy świętej i nabożeństw.
4. Zachęcamy, by przy transmisji mszy świętej radiowej czy telewizyjnej przyjąć komunię duchowo.
Od wieków w naszym Kościele istnieje tradycja, że jeśli nie mamy możliwości przyjęcia komunii św. poprzez spożycia Ciała i Krwi Pańskiej to można – jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej – wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, proszą o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu.
5. Zachęcamy Was do wspólnej modlitwy, aby Bóg ochronił nas przed skutkami tej pandemii.
Codziennie o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji służby zdrowia (proponujemy min. adopcje modlitewną konkretnych osób, które służą chorym)
o godz. 19.00 – litania do św. Jana Pawła II z prośbą o cud uzdrowienia
o godz. 20.30 – modlitwa różańcowa w intencji całej naszej parafii
6. Prosimy w sprawach urzędowych korzystać z drogi telefonicznej w godzinach kancelarii pod numerem: 32/2061400.
7. W imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z racji panującej pandemii koronawirusa informujemy, że poszukiwani są woluntariusze, którzy chcieliby pomagać osobą starszym na terenie naszego osiedla. Gdyby ktoś chciał podjąć się tej służby, proszony jest o kontakt telefoniczny z naszą parafią, albo bezpośrednio z MOPS-em przy ulicy Łętowskiego, telefon; 32/2061568
8. Przypominamy, że w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o możliwości uzyskaniu przebaczenia grzechów ciężkich w sytuacji nadzwyczajnej poza spowiedzią. Szczegółowe wyjaśnienie znajdziecie na naszej stronie internetowej i gablotkach kościoła.
9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej.
10. Kolekty obecnej, jak i przyszłej niedzieli byłyby przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. W zaistniałej sytuacji prosimy Was o wsparcie naszego wspólnego dzieła poprzez konto bankowe. Za każdą ofiarę będziemy Wam bardzo wdzięczni, zdając sobie sprawę, że i również w waszych domowych budżetach pojawią się coraz większe braki.